Výlety a akce

Třídenní výlet 2017

Proč si nevyrazit jen tak na pár dní pospolu do přírody? To jsme si řekli, my ministranti. Proto jsme se všichni, to jest deset kluků, 25. srpna sbalili a odjeli jsme do Slavonic na faru. Místní farář nás mile přijal a nechal nás zde dvě noci přespávat. 
V pátek odpoledne jsme dorazili na místo. Dostali jsme za úkol splnit zkoušky ministranta, což zahrnovaly zkoušky ze síly, vytrvalosti, a dalších ... První den jsme tedy vykonávali vše proto, abychom poslední den mohli dostat osvědčení, že jsme zkouškou prošli. V sobotu 26. jsme se vydali na dlouhou cestu ze Slavonic do Starého města pod Landštejnem. Stezka vedla lesem, kopci, okolo rybníka, trávou ... No, byla to krušná procházka. Po cestě jsme naráželi i na bunkry, které armáda před mnoha lety využívala. Do Starého města jsme dorazili kolem třetí hodiny odpolední. Měli jsme fůru času, tak jsme se šli vykoupat a navšívili jsme tamní lanové centrum.
Neděle již byla dnem balícím. Sbalili jsme saky paky a před odjezdem jsme ještě šli ministrovat do Slavonického kostela. Po mši jsme již vyrazili na vlak a odjeli jsme domů šťastní a plni zážitků.
 

Ministrantský den 2017

6. května 2017 se pořádalo znovu po třech letech setkání všech ministrantů brněnské diecéze. Ani my jsme zde nechyběli. Ráno v pět hodin jsme se všichni sešli u kostela v Nové Říši a odjeli jsme auty do Třeště, odkud jsme pak odjeli autobusem do Olomouce, kde se akce konala. Pro všechny ministranty byly připraveny hry po celý den. Večer po vyčerpávajícím programu a po osvěžující zmrzlině jsme se spokojeně vrátili domů. 
 
 

Laser game v Jihlavě

V červnu 2016 si ministranti vyjeli na výlet do Jihlavy. Téměř všichni jsme se sešli ve Staré Říši, odkud jsme vyjeli do krajského města. V Jihlavě na nás čekal další ministrant Kuba Dejmek, který nás doprovodil až do budovy Laser game. Zpočátku byla většina vystrašená a byla v očekávání ze hry, ale poté, co skončila první hra, chtěla hned druhou. 
V roce 2017 se ministranti mohou znovu těšit na další super výlety. 
 
 

Po stopách opata Pavla Součka

Cílem hry bylo postupovat po stopách opata Pavla Součka. Ministranti v závěrečné velké hře soutěžili v různých úkolech. Tyto závěrečné úkoly mohli začít plnit jedině v okamžiku, pokud všichni ministranti dali všechny své klíče

Klíče ministranti získávali během roku. Mezi schůzkami bylo vždy jedno kolo. Za jedno kolo mohl každý ministrant získat jen jeden klíč. Klíč byl vždy zamknutý v kódovaném zámku, který díky indíciím musel ministrant odemnkout.

Úkoly mezi schůzkami se každý týden měnily. Na každý týden dostali jeden úkol, který museli splnit. (Např. V kolika letech se stal Pavel Souček opatem?; V kolik hodin bývá mše svatá ve všední den?...)

Vše pak vyvrcholilo velkou závěrečnou hrou, na jejímž konci ministranti našli poklad opata Pavla Součka